دوشنبه 18 فروردين 1399 - 2020 آوريل 06 - 13 شعبان 1441
63رکورد در مدت زمان 0.015ثانیه
عبارت مورد جستجو :
فلسفه ماه مبارک رمضان این است که انسان از گناه سبک شود و و از عالم ماده به عالم معنا سوق پیدا کند .
آقای هاشمی چند ماه پیش گفتند: ((شوخی نمی کنم ما اگر دولت نداشتیم خیلی پیشرفتمان بیشتر بود.))، اما همه می دانیم آقای احمدی نژاد جزو آدم های پرکار و پرتلاش است.
اعتکاف مسلخ تنبلی ها است البته باید فضای آن مملو از معنویت و نورانیت و خدمت به همسفران این سلوک معنوی باشد و در این صورت این اردوی جهادی می تواند جلوه معنوی و عمرانی داشته باشد.
مناظره های انتخاباتی و حاشیه های آن از بحث های داغی است که این روزه ها نقل مجالس و محافل است . اما رعایت اخلاق ضمن داشتن مباحث جدی در این مناظر ها از ضروریات است . این موضوع دلیلی شد تا دقایقی پای صحبت های حجت الاسلام سرلک بنشینیم و از او در مورد خوب و بد مناظره بشنویم .
جایگاه مادر در خانواده 15 اردیبهشت 1392 12:38
شیوه رفتار با همسر برای زن آنقدر مهم است که امام علی(ع) می فرمایند: جهاد زن، خوب شوهرداری کردن است. روایت است هنگامی که علی (ع) به فاطمه(س) می نگریست، غم و اندوهش برطرف می شد.
یادداشتی برای کربلا 20 اسفند 1391 12:51
حسین علیه السلام راز خلاصی ما از خودمان است و کربلا میعاد عرش است‏ می خواهد دل ما را یک راست و یکجا بگذارد کف دست خدا‏، خدایی شویم از راه حسینی شدن ‍«اللهم اجعلنی عندک وجیها بالحسین علیه السلام »
یا ایها العزیز 20 اسفند 1391 8:12
در واژه عزیز نوعی شکوه و عظمت نهفته است به بهانه گدایی که جذابیت و دلربایی را هم می رساند هم می خواهیم با او باشیم و هم طفها و کسریها و بی تناسبیهایمان چنین اجازه ای را به ما نمی دهند! مانده ایم این وسط عاطل و باطل که نه ولی حیران و سرگردان بتی اجار فلک (دعای ندبه)وای خطاب صف فلک تای کی در تو حیرت زده بمانیم؟ اما نمی شود از نامیدنش و از کمک خواستنش گذشت پس دل به دریا می زنیم و می گوییم آذا رأیت مولای ذنوبی فرعت و اذا رإیت کرمک طمعت.
ما حق نداریم از طریق توهین به بزرگان و مقدسات جلو برویم. به فضل خدا داعیه ما پیروی از پیامبری است که پرچمدار اخلاق و کرامت است. ما برخورد حقوقی، فرهنگی و سیاسی با این موضوع خواهیم داشت اما برخورد غیراخلاقی؛ هرگز.
    قاعدتا باید از ترس اینکه مبادا بین راه زمین بخورد و دست و پایش بشکند و تا آخر عمر زمین گیر شود، در خانه می ماند و شوق و عطشی هم اگر دارد نهایتاً با مطالعه و گپ و گفت برطرف کند اما پیرمرد 94...
گزارش برنامه محفل دوستی ششم همزمان با میلاد حضرت زهرا (س)
  • تعداد رکوردها : 63
دعای فرج