دوشنبه 18 فروردين 1399 - 2020 آوريل 06 - 13 شعبان 1441
63رکورد در مدت زمان 0ثانیه
عبارت مورد جستجو :
حجت الاسلام سرلک: خداوند ایام فاطمیه را نیز مانند محرم و رمضان منحصر به پاییز و زمستان نکرده است. همچنان که شبهای قدر را تنها در شبهای بلند زمستان قرار نداده بلکه در شبهای کوتاه تابستان نیز قرار داده است تا در این تنوع جلوه ای، ربوبیت او بتواند انسان را به مقصد و هدف اصلی برساند.
5 شنبه (روز شهادت)، ساعت 10 صبح
بیایید وساطت در کار ازدواج جوانان را جزو برنامه های بندگی خود قرار دهیم، دختر و پسرهای خوب را که دارای ویژگی های مثبت هستند به هم معرفی کنیم.اساسا فراهم کردن زمینه ازدواج، به خوبان سفارش شده است. اگر نگرانیم که فردای روزگار بین دو نفر اختلافی پیش آید و ما را مقصر بدانند، برای خاطر خدا این وسوسه شیطانی را کنار بگذاریم. ضمن اینکه از کسانی که مکنت مالی دارند می خواهم ساخت خوابگاه های متاهلی و کمک به جوان ها را مورد توجه قرار دهند.
تنوع مخاطب در عین حال که اصل درستی است، ولی اولاً نباید میان مایه و حد متوسط بودن مخاطب فراموش شود، ثانیاً جهت برنامه هایی که برای تنوع مخاطبینمان داریم آماده می کنیم، رو به منفی باشد، بلکه باید رو به مثبت باشد.
مهمترین ویژگی یک جوان، آرمانخواهی و بیدارگرایی او است که کم ها و کوچک ها او را قانع نمی کند و همواره درصدد فتح قله ها است، از این رو، وی درپی مدینه فاضله، اتوپیا و آرمان شهر است و این در سنین جوانی بیشتر خود را نشان می دهد که طبیعتا این ویژگی با حکومت جهانی حضرت ولی عصر (عج) و با انتظار تشکیل حکومت حق همخوانی دارد.
50 سال پیش که هیچ، تا همین 20سال پیش هم برای خواندن دعا، برای راز و نیاز و مناجات با آن منبع لایزال بالای سر، این قدر سوال طرح نمی کردیم و فلسفه نمی بافتیم. پای تکنولوژی و اینترنت و بمباران اطلاعات که به زندگی مان باز شد اما اوضاع فرق کرد. عادت کردیم ته هر چیز را دربیاوریم و قبل از اینکه تمام قد ازش دفاع کنیم، به سوال های کوچک و بزرگی که خودمان در موردش داریم پاسخ بدهیم. پرسش ها و شبهه هایی که این روز ها پیرامون خواندن دعا شکل گرفته نیز در راستای همین «درآوردن ته هر چیز» است.
همه مختصات زندگی الهی و مجتهدانه را در سبک زندگی حسینی می توان دید
مهمترین اشکالی که در بحث مدیریت زندگی داریم بحث هدفمندی زندگی است. نوعاً نمی دانیم برای چه داریم زندگی می کنیم فقط به هر شکل ممکنی زندگی می کنیم. مدیریت زندگی، اصلی متأثر از فهم هدف زندگی است. یعنی ما گاهی اوقات درپایان یک عمر پر از رنج و فراز و نشیب وقتی از مان بپرسند برای چه چیزی زندگی کردید پاسخ روشنی نداریم. تصمیمان درستی در زندگی امان نگرفتیم.
اثر اصلی در فرهنگ سازی وقف زمانی اتفاق می افتد که خود موقوفات و کارکرد و بهره برداری از آن مبلغ وقف باشد
شعارهای انقلابی در دولت کمرنگ شده است/دولت نباید التقاط بوجود آورد
  • تعداد رکوردها : 63
دعای فرج