دوشنبه 18 فروردين 1399 - 2020 آوريل 06 - 13 شعبان 1441
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 32623

حضرت زهرا (س) الگوی شایسته ای برای تمامی نسل ها و در تمامی انتخابات

انتخابات در هر برهه میزان اعتقاد ما را به دین می سنجد

همایش ها و نشست ها- حجت الاسلام علی سرلک نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر در گردهمایی “رئیس جمهور ما وبلاگی ها ” که در محل تالار اسوه و به همت وبلاگ نیوز برگزار شد، در بیاناتی با اشاره الگو برداری ازائمه اطهار در تمامی شئون زندگی اظهار داشت: حضرت زهرا (س) الگوی شایسته ای برای تمامی نسل ها و در تمامی انتخابات است.

همایش ها و نشست ها- حجت‌الاسلام علی سرلک نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر در گردهمایی “رئیس‌جمهور ما وبلاگی‌ها ” که در محل تالار اسوه و به همت وبلاگ نیوز برگزار شد، در بیاناتی با اشاره الگو برداری ازائمه اطهار در تمامی شئون زندگی اظهار داشت: حضرت زهرا (س) الگوی شایسته ای برای تمامی نسل ها و در تمامی انتخابات است.

به گزارش خبرنگار «وبلاگ نیوز» وی افزود:این بانوی بزرگوار در زمان حیاتشان و در سخت ترین شرایط اجتماعی و جوسنگین حاکم برترین دست به برترین انتخاب طول تاریخ زدند

او افزود: رویکرد حضرت زهرا در این انتخاب و اهتمام ایشان به حفاظت و اصرار بر این انتخاب درست برای تمامی عقلا در تمامی دوران قابل تامل و توجه است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر با اشاره به اینکه بسیاری از صحابه پیامبر را به علت مهربانی و محبت ایشان دوست می داشتند، تصریح کرد: توجه این اشخاص تنها به بعد عاطفی پیامبربود جنبه ای از شخصیت پیامبر که قرآن کریم آنرا این کونه بیان فرموده است:« لقد جاء لکم من انفسکم رسول من الله عزیز علیه ما عنتنم حریص علیکم بالمومنین رئوف الرحیم»

حجت الاسلام سرلک در تبیین این آیه از سوره توبه بیان داشت: علامه طباطبایی (ره) محبت اولیه ذکر شده در آیه شریفه را، مرتبط با غیر‌مومنین می‌داند و محبت دوم را مربوط به مومین است به این معنا که رسول خدا چنان به حال مومنین حساس است که برای آنان از حال بی حال می شود.

وی با اشاره به حادثه ثقیفه و برخورد با حضرت زهرا افزود:این وجود یادگاری به نام زهرا(س) به جای گذاشته است که تمتمی مردم میزان علاقه حضرت به وی را می دانند و حتی در مواردی به این احترام و علاقه متعرض شده اند.

نماینده رهبری در دانشگاه هنر در خصوص عکس العمل حضرت زهرا (س) به اعمال مردم مدینه اظهار داشت: حضرت زهرا در عکس العمل به حرکات نانجیبانه مردم به مسجد رفتند و شروع به ایراد سخنانی کردند که مردم انتظار داشتند در بیان ظلم های روا داشته باشد.

وی اظهار داشت: بر خلاف تصور حضار این بانوی بزرگوار خطبه خود را با حمد خداوند و توحید آغاز کردند.

حجت الاسلام سرلک گفت: آفتی که جامعه آن روز دچار آن بود عافیت طلبی و طلب دنیا بود و مردم حکومت حق را مانع رسیدن به دنیای خود می دیدند و این علقه به دنیا باعث زیر پا گذاشتن بسیاری از ارزش ها می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود آفت اشرافی گری در طول تاریخ گفت: تاکید رهبر انقلاب بر لزوم دوری مسئول از اشرافی گری به این جهت است که باید از تاریخ درس گرفت و حب و بغض‌ها را از دین برداشت کرد

سرلک ادامه داد: باید همواره خود را با معیار دین بسنجیم و ببینیم که اعمال ما بر مبنای آن است یا نه و این مهم در انتخابات از اهم اصول انتخاب است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر در ادامه خاطرنشان کرد: انتخابات در هر برهه ای از زمان است که میزان اعتقاد ما را به دین مورد سنجش قرار می دهد و نشانگر آن است که تاچه حد خداوند را اول ، مصدر و آخر امور می دانیم.

وی افزود: با یک بینش سیاسی زیرکانه می‌توان دیدکدام کاندیدا صدق و صفا و راستگویی و پاکی را ملاک قرار می دهد و از قبیله توحید و عدالت است.

وی تصریح کرد:حتی ذره ای خدشه و دروغ و نا پاکی نشان می‌دهد که در میدان عمل علی را بر نمی گزیند.

سرلک ضمن اشاره دوباره به مسئله شهادت حضرت زهرا و سخنرانی ایشان در مسجد مدینه گفت: مردم از بیانات حضرت زهرا تاثیر نپذیرفتند زیرا ناپاکی و دروغ در دل آنها خانه کرده بود و این باعث عدم تبعیت از حق شد.

وی در پایان اظهار داشت: بدون تردید امروز نیز استکبار درعرصه انتخابات به دنبا انحراف است و باید یادمان باشد که در این عرصه علی را انتخاب کنیم. امام صادق می‌فرمایند کسانی بر حسین صف بسته‌اند که عاشقان دنیا بودند. باید دقت کنیم که در این انتخاب اصلح را با توجه به سیراب شدن از آبشخور توحید و تعلق انسان به خدا برگزینیم.
انتهای پیام/.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دعای فرج