جمعه 3 اسفند 1397 - 2019 فوريه 22 - 17 جمادي الثاني 1440
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 21442

هفته شمار

هفته شمار(9) - رحمت للعالمين

ما حق نداریم از طریق توهین به بزرگان و مقدسات جلو برویم. به فضل خدا داعیه ما پیروی از پیامبری است که پرچمدار اخلاق و کرامت است. ما برخورد حقوقی، فرهنگی و سیاسی با این موضوع خواهیم داشت اما برخورد غیراخلاقی؛ هرگز.
متن گفتگو با نامه نیوز پیرامون هتک حرمت به صاحت حضرت رسول(ص)
 
حجت الاسلام والمسلمین علی سرلک در گفت‌وگو با نامه درخصوص اینکه چه فعالیت‌هایی باید جهت مبارزه با این رفتارها صورت گیرد گفت:  اگر به نقشه هوایی این توهین توجه شود اتفاق خوبی خواهد افتاد. الحمدالله سخن رسول خدا و سیتره معنوی ایشان رو به گسترش است و به تعبیر حضرت امام(ره) جهان تشنه اسلام ناب محمدی(ص) است و یک سلسله توهین‌ها و جسارت‌های که موضوع جدیدی نیست و زمان خود رسول خدا(ص) نیز اتفاق می‌افتاد نمی‌تواند چهره اسلام را مخدوش سازد.

 

وی درباره اینکه واکنش ما به این عمل باید به گونه‌ای باشد که دشمن از رفتار خود پشیمان شده و تنبیه شود افزود: متناسب با عرف موجود، مجاری حقوقی باید پیگیر این قصه باشند. مجاری فرهنگی باید هجمه‌ای ر ا علیه این اقدام به کار ببردند که آن جریانی که دست به این اقدام می‌برد بفهمد که هزینه بیشتری در ناکامی اهدافش باید بپردازد.
سرلک نقش متدینین و روحانیون را در این راه موثر خواند و گفت: متدینین باید با ابراز محبت بیشتر با ابراز گرایش‌ها و علاقه‌مندی‌های متراکم‌تر خود نشان دهند که اینها دلشان می‌خواهد با آب دهان نو را خاموش کنند که هرگز موفق نخواهند شد و به فضل الهی تلالو این نور افزایش خواهد یافت.
وی درباره اینکه دنیای امروز با چنین رفتاری نشان داد که هیچ تصمیم جدی برای شخصیت، حقیقت و معنویت ندارد و تنها برنامه‌شان تامین اهدافشان است افزود: دنیای امروز یک نگاه ماکیاولی و توجیه‌گرایانه نسبت به افراد وجود دارد. توهین به رسول خدا که پیامبر برزگی است از کنار چشم آن‌ها می‌گذرد که بزرگان و سردمدانشان هیچ نمی‌گویند.
سرلک با اشاره به گفته حضرت علی(ع) که همه ما در چارچوب تقوا قرار داریم و همه پیامبران را پیامبر خدا می‌دانیم درباره احترام به سایر ادیان گفت: ما حق نداریم از طریق توهین به بزرگان و مقدسات جلو برویم. به فضل خدا داعیه ما پیروی از پیامبری است که پرچمدار اخلاق و کرامت است. ما برخورد حقوقی، فرهنگی و سیاسی با این موضوع خواهیم داشت اما برخورد غیراخلاقی؛ هرگز.
وی با اشاره به اینکه ریاست اجلاس غیرمتعهدها می‌تواند در رسیدن به اهداف شناسایی اسلام کمک بسیاری کند گفت: باید از این ظرفیت بین‌المللی به درستی استفاده شود. همانگونه که مراجع وارد این قضیه شدند باید بزرگان ادیان هم در این زمینه وارد شوند. نامه بفرستند و آنها نیز وارد میدان شوند تا هر کسی که خواست به ساحت هر مقدسی و قدیسی جسارت کند بداند که جسارت او خشت بر آب زدن است. تشکیل جبهه رسول خدا(ص) می‌تواند جواب دندان‌شکن به این افراد شود.
از نظر سرلک ساخت فیلم‌های فرهنگی به منظور مقابله با این موضوع در شرایط حاضر درست نیست. وی در این باره گفت: نباید منفعلانه رفتار کنیم که یک نفر حرفی زده ما هم چیزی بسازیم. باید هنرمندان مسلمان همواره در حال تولید و تکثیر حقایق نورانی باشند تا در زمانی که چنین وقایعی رخ می‌دهد ما بتوانیم صدها فیلم در این زمینه ارائه دهیم، نه اینکه فیلم محمد رسول الله را صدبار تکرار کنیم.
سرلک در پایان افزود: جهان منتظر آمدن منجی است که کرامت و حقیقت را در جهان گسترده خواهد کرد. حضرت ولی‌عصر(عج) رویا نیست؛ یک حقیقت واقعی و رئال است که در افق آثار و نشانه‌هایش را می‌بینیم. کسی که این اقدام خصمانه و در عین حال بی‌خردانه را انجام داده است بداند بیشتر از آنکه به هدف حتک حرمت و زودودن قداست از رسول خدا(ص) نزدیک شود، بیشتر دل‌ها را متوجه این بزرگوار کرده است. در روایت هم داریم که گاهی خدا دینش را به وسیله فاسق و افراد نابکار تائید می‌کند و از این طریق حمایت می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دعای فرج